Navigator
Navigator

 Все вещи исходят из необходимости: в природе нет ни добра, ни зла!
/Бенедикт Спиноза

  
Russian (CIS)Ukrainian (UA)English (United Kingdom)

 
Публикации

  • Завершення проекту "Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку"

  • Повідомляємо про завершення у січні 2016 року проекту «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політик сталого енергетичного розвитку», що успішно був реалізований Асоціацією енергоаудиторів за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


  • Огляд ринку Менеджмент-консалтингових послуг
  • Стаття надрукована в Галицьких контрактах, № 4, 2002 р.

    Менеджмент-консультант - управлінець над управлінцями.
    Існування інституту МК є визнанням того, що люди - найцінніший капітал будь-якого бізнесу.

    Загальні тенденції

    За останні десять років спостерігається дуже великий ріст ринку консалтингових послуг. Це пов'язано з глобалізацією світової економіки. Останні досягнення інформаційних технологій, глобальні інформаційні мережі змінили уявлення про межі підприємств...


  • Відпочинок без "задніх" думок. Новорічно-практичне ессе
  • Стаття надрукована в Галицьких контрактах, № 1-2, 2002 р.

    Кожна цивілізована людина має власного стоматолога. Кожна сім'я, що піклується про свій добробут - має свого сімейного юриста. Кожна успішна компанія має своїх менеджмент-консультантів. І головним призначенням менеджмент-консультантів (надалі МК) є ідентифікація і пошук шляхів ефективного вирішення завдань (проблем), які ставить перед їх клієнтами життя. За подібним принципом діють всі консультанти - починаючи з лоцманів, що здійснюють навігацію кораблів ризикованим фарватером і закінчуючи системними інтеграторами, що навчають персонал клієнта роботі з встановленими АСУ. Але ж яку відмінність вносить саме приставка " менеджмент"?


  • Менеджмент-консалтинг, як спосіб підвищення ефективності управління
  • Стаття надрукована в Галицьких контрактах, № 4, 2002 р. 

    Етапи надання консалтингових послуг.

    Прелюдія. Надання консалтингових послуг, як вже мовилось, починається з усвідомлення необхідності змін. Причому таких змін, які ви з об'єктивних причин не можете здійснити самі. Тоді такі зміни можуть бути запроваджені стороннім професіоналом - менеджмент-консультантом. Отже, усвідомлення в голові, ресурси для проведення реструктуризації в кишені - можна запрошувати представника консалтингової компанії.


  • Банкрутство методом реструктуризації, або Ваш консультант Вам і лікар
  • Стаття надрукована в журналі Office, № 4, 2001 р.

    Приймаючи в увагу нашу з Вам, дорогий читач, зайнятість, будемо вважати, що з основними понятійними і процедурними моментами справ про банкрутство ми розібралися в попередньому номері цього часопису. І тому є думка підвести риску таким висновком: проведення процедури банкрутства це процес, спрямований на відродження, а не на ліквідацію підприємства, у якому застосовується операційна реструктуризації і юридичної техніка для роботи, як із боржником, так і з кредиторами.

   
Банкрутство методом реструктуризації, або Ваш консультант Вам і лікар

Стаття надрукована в журналі Office, № 4, 2001 р.

Приймаючи в увагу нашу з Вам, дорогий читач, зайнятість, будемо вважати, що з основними понятійними і процедурними моментами справ про банкрутство ми розібралися в попередньому номері цього часопису. І тому є думка підвести риску таким висновком: проведення процедури банкрутства це процес, спрямований на відродження, а не на ліквідацію підприємства, у якому застосовується операційна реструктуризації і юридичної техніка для роботи, як із боржником, так і з кредиторами.

 

 

І от тепер, коли Ви уявляєте собі основні переваги і процедурні аспект справ про банкрутство, можемо застосовувати свою фантазію і комбінувати різноманітні ситуації і варіанти застосування такої процедури, оскільки це універсальний інструмент зміни існуючого стану справ.

Ви можете, наприклад, скупити борги і самостійно "по-банкрутувати" об'єкт, що Вас цікавить (тим більше що процедура приватизації тут не перешкода - вона просто припиняється, а банкрутству не підлягають тільки казенні і комунальні підприємства). Можете виступити інвестором (санатором) у процедурі санації і реструктуризації, або купити цілісний майновий комплекс при ліквідації. Непогано вирішуються кадрові питання, змінюється структура або форма власності на те або інше підприємство або майно. Більш того, якщо навіть у вас непогано працююча компанія, і ви хочете провести реструктуризацію, - зробіть це в процедурі банкрутства, і ви обмежите себе від непередбачених позаштатних ситуацій із податковою інспекцією або з будь-ким іще. Як бачите варіантів достатньо багато, і ви вправі придумати свій власний, що підходить тільки для вас.

Таким чином, ми сміло, і однозначно можемо сказати: застосування процедури банкрутства - це універсальний інструмент ринкових відносин, і його застосування можливо для вирішення різного роду проблем і реалізації різноманітних проектів або ідей.

Продовжуючи далі розбирати по частинках усі тонкощі "мистецтва банкрутства", пропоную звернути увагу на найцікавішу і найбільшу частину, у якій усе, власне, і трапляється. Це процедура санації компанії. Вона займає найбільшу частину процедури банкрутства і, по суті, є нічим іншим як реструктуризацією. Ті ж задача, тієї ж цілі, і якщо правильно застосовувати - ті ж результати. І тому, із метою рішення управлінських, організаційних, виробничих і як слідство фінансових проблем на Ваших підприємствах, пропонуємо Вам скористатися з можливості вирішення питання з ефективним управлінням, застосувавши процедуру Реструктуризації. А оскільки Реструктуризація підприємства - це здійснення організаційно-господарських, фінансово-економічних, правових, технічних заходів, спрямованих на підвищення конкурентноздатності підприємства і збільшення його вартості, що призводить до фінансового оздоровлення, збільшення випуску продукції, підвищення ефективності виробництва, то в період реструктуризації може відбуватися реорганізація підприємства, зміна форми керування, власності, організаційно-правової форми, здійснюватися погашення боргових зобов'язань.

Реструктуризація проводиться за бажанням власника або керівництва компанії, за вимогою кредиторів або потенційних інвесторів. Для здійснення такої процедури може створюватися Команда консультантів на чолі з арбітражним керуючим (або керівником Проекту) із представників різноманітних спеціалізацій, або працювати один або два консультанти. Процедура реструктуризації передбачає собою безпосередню роботу консультантів на підприємстві з його менеджментом. І в цьому полягає, на наш погляд, головна сила цього методу.

Арбітражнийий керуючий і консультанти, по-перше, пропускає через себе інформацію про стан підприємства, а, по-друге, при безпосередній роботі з персоналом і менеджерами компанії буквально стають органічною частиною самого підприємства. У той же час, маючи знання і навички наладки бізнес процесів і поеднуючи їх з інформацією про конкретне підприємство, надають у розпорядження керівництва або власників готові рішення тих чи інших проблем або ідей. Більш того, вони контролюють процес виконання цих рішень і можуть завжди удосконалити як самий процес, так і саме рішення. Саме головне, що керівництву є з ким порадитись й обговорити управлінські проблеми. А оскільки саме проблеми неправильного керування компанією частіше усього і стають причиною виникнення кризової ситуації або банкрутства, то залучення зовнішніх консультантів (арбітражних керуючих) є більш ніж виправданим. Крім того, залучення консультантів у період відсутності або зародження кризової ситуації є ще більш виправданим. Оскільки витрати в 500$ для консультації в будь-якому випадку будуть менше втрати тисяч і тисяч доларів у випадку виникнення кризи.

Таким чином, ми прийшли до простої істини - як у кожної порядної людини є особистий дантист, так і будь-яке підприємство, що шанує себе, повинно мати зовнішнього консультанта або декількох. І найкраще, якщо цей консультант буде мати досвід кризового-менеджменту, - у такому випадку він просто не допустить, щоб підприємство потрапило в стадію банкрутства або ж проведе його таким чином, що підприємство від цього істотно виграє.

До речі саме так вчиняють всі успішні компанії Старого і Нового Світу - території розвитого капіталізму. Саме процес реструктуризації компаній (у тому числі й у процедурі банкрутства), грає вирішальну роль у зміні структури ринкової економіки тієї або іншої країни, даючи друге життя підприємствам, що виявилися в кризі через зміну ринкових умов існування. Наприклад: пішов уперед технічний прогрес, змінилися смаки споживачів, військова доктрина більш не є пріоритетом, і т.д. Адже попереджав же Соломон ще в часи до-ринкових відношень, що: "І це пройде..." А оскільки процес видозміни ринків вічний і стосується усіх без винятку учасників ринкової економіки, то і реструктуризацію проводити періодично потрібно усім.

Виходячи з цього, переконливе прохання - користуєтеся послугами консультантів, і не доводите справу до криз, - Вам же дешевше буде.

З повагою,
Юрист, Арбітражний Керуючий,
Менеджмент-Консультант,

Гінкул Андрій
Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

 

01001, м. Київ,                                                                  вул. Мала Житомирська, 16/3, офіс 4

Mala Zhytomyrska street, 16/3, office 4              01001, Kyiv, Ukraine

Тел:+ 38 044 537 63 30
Тел:+ 38 044 537 63 29
Тел/факс:+ 38 044 279 59 23
E - mail : info[at]navigator.net.ua